آنژیوگرافی

در بخش آنژیوگرافی(تشخیص) و آنژیوپلاستی (درمان) قلب، TPM (باتری موقت)، PPM(باتری دائمی قلب) با استفاده از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین دستگاه آنژیو انجام می‌شود. با تشخیص میزان گرفتگی عروق، در صورتی که لازم باشد دارو و رژیم غذایی خاص به بیمار داده شده و در موارد خاص آنژیوپلاستی صورت می‌گیرد که این عملیات با استفاده از بالون (امداد کوتاه مدت) و یا استنت (امداد بلند مدت) قابل اجرا خواهد بود. قبل از انجام آنژیوگرافی، نیاز به انجام اکو و تست ورزش است که این موارد در کلینیک قلب  انجام خواهد گرفت.

از ویژگی‌های منحصر به فرد این بخش می‌توان به انجام عملیات آنژیو از طریق دست ( رادیال ) ، به جای شریان فمورال اشاره نمود که در سایر مراکز، کمتر به این شکل انجام می‌گیرد. از مزایای استفاده از این تکنیک کاهش دوره بستری بیمار است.

یکی دیگر از ویژگی های این بخش که به ندرت در سایر مراکز قابل دسترسی می باشد ،  وجود فضای کاملا استاندارد که شامل اتاق عمل CABG  ( عمل قلب باز ) ، مجموعه آنژیوگرافی و آنژیو پلاسی ( کت لب )  ، پست کت و ICU جراحی قلب باز در مجاورت یکدیگر می باشد که  در مجموعه ای منظم مشغول فعالیت هستند .

مهمترین فعالیت های این بخش شامل: 
آنژیوگرافی عروق قلب، عروق مغز، کاروتید و اندام ها، آنژیو پلاستی عروق قلب، کاروتید و اندام­ها ، گذاشتن پیس میکر موقت و پیس میکر دائم، ترمیم دریچه­های قلب، گذاشتن استنت  داخل وریدی، گذاشتن پورت دائم جهت بیماران شیمی درمانی .
تمام اطلاعات شما مربوط به آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی بر روی CD و DVD ضبط و آرشیو می شوند.

همچنین در این مرکز انواع بالون‌ها و استنت‌های روز جهان وجود دارد که بسته به شرایط بیمار مانند سن، ابتلا به دیابت و موارد دیگر، نوع مناسب برای هر بیمار، به صورت خاص، انتخاب می‌شود.

جستجو در سایت